ABD'de şirket kuracaklara mükellef hizmet

Türk girişimcilere ABD’de şirket kurma hizmeti veren Mükellef, ABD’de ofis açarak hizmet ağını genişletti. Mükellef artık sadece Türklere değil, dünyanın dört bir yanından ABD'ye gelen tüm girişimcilere hizmet sunacak.
14.09.2021 16:28 GÜNCELLEME : 14.09.2021 16:28

Türk girişimcilere ABD'de şirket kurma hizmeti veren Mükellef, ABD'de ofis açarak hizmet ağını genişletti. Mükellef artık sadece Türklere değil, dünyanın dört bir yanından ABD'ye gelen tüm girişimcilere hizmet sunacak. Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, "Bir yıldır ABD'de şirket kurmak isteyen girişimcilere sunduğumuz hizmetimizi ABD'de ofis açarak, sadece Türk değil dünyanın her yerinden girişimciler için sunmaya devam edeceğiz. ABD'de gerçekleştireceğimiz güçlü iş birlikleriyle bireysel girişimcilere şirket kurmanın yanı sıra pek çok farklı avantaj sağlayacağız" dedi.

Bireysel girişimcilerin evden çıkmadan, vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye ihtiyaç duymadan şirket kurulum hizmetini internet üzerinden online olarak kullanıcılarına sunan Mükellef, ABD'de ofis açtı. Mükellef hali hazırda yurtdışında şirket kurmak isteyen girişimcilere internet üzerinden online olarak ABD'de ve İngiltere'de şirket kurma hizmeti verirken, operasyonlarını daha da büyütmek hedefiyle ABD'de ofisini kurdu.

Apple Pay'den transfer

Mükellef'in, ABD'de kurduğu şirketin Ülke Müdürlüğü görevine Apple Pay'den transferle Ersin Koçal getirildi. Bu yeni görevi öncesinde Apple Pay İş Geliştirme Departmanı'nda, Apple müşterilerinin e-ticaret sitelerinden alışverişleri sonrasındaki ödeme deneyimlerini en üst düzeye çıkarmak üzerine birçok başarılı projede görev alan Koçal, Mükellef'in ABD'de hizmetlerinin kullanıcılara ulaştırılmasından ve yeni iş ortaklıkları yaratılmasından sorumlu olacak.

Mükellef'in, Türkiye ve Avrupa'da kısa zamanda ulaştığı başarıyı ABD'ye taşımak hedefi ile yola çıktılarını söyleyen Şafak şöyle konuştu: "Mükellef'in global pazarda ofis açmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. ABD'deki operasyomuzu Apple Pay'den transfer ettiğimiz Ersin Koçal'a emanet ederken Uber'den Ender Sözal'ı ekibimize kattık. Bu iki iyi transferle mutluluğumuzu katladık. Koçal'ın ve Sözal'ın ekibe katılmasıyla birlikte ABD'de Mükellef olarak şirket kurma, ön-muhasebe, muhasebe, vergi beyanı konularının yanı sıra müşterilerimizin ofis, posta hizmeti, yetkili temsilcilik ve hukuksal konularda danışmanlık hizmeti sunacağız. Mükellef olarak hali hazırda bir yıldır ABD'de şirket kurmak isteyen girişimcilere şirket kurma hizmeti sunuyoruz. ABD'de ofis açarak, sadece Türk girişimciler değil dünyanın her yerinden girişimciler için bu hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. ABD'de gerçekleştireceğimiz güçlü iş birlikleriyle bireysel girişimcilere şirket kurmanın yanı sıra pek çok farklı avantaj sağlayacağız."

BİZE ULAŞIN