Türk yatırımcısının Miami'den sonra yeni durağı

Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Miami’den sonra Fort Lauderdale'in de trend olacağına dair sinyaller geliyor. Şehrin en nezih mahallerinden Las Olas Boulevard ise önümüzdeki dönemde ismi daha sık duyulacak yerlerinden.
30.10.2023 13:40 GÜNCELLEME : 30.10.2023 13:40

Amerika'nın en büyük gayrimenkul şirketlerinden Related Group, Amerika'nın en değerli kentleri arasında yer alan Miami'den sonra Florida'nın Fort Lauderdale şehri ve özellikle bu bölgede yer alan Las OlasBoulevard semtinin, dikkat çeken lokasyonlar arasında yer almaya başladığını belitti.

Related Group son yıllarda Florida'nın farklı yerleşim bölgelerinde detaylı çalışmalar yaparak projeler geliştiriyor. Miami'nin çok başarılı bir kentleşme örneği olduğunu ve tüm dünyanın ilgi duyduğu, rüya şehir konumuna eriştiğini belirten Related Group CEO'su Jorge Perez Güney Florida'nın yükselen değeri Fort Lauderdale için ise "Fort Lauderdale, Amerika'da "Venice of America" olarak biliniyor. Müstakil evlerin ve restoranların önlerinde büyük yatlar ve yelkenlilerin bulunduğu, kanallar ve nehirler şehri. Sakin bir yerde yaşayıp, Miami'ye sadece yarım saat mesafede olmak isteyenlerin seçtiği bir yer." yorumunda bulundu.

Şehrin en seçkin semtlerinden biri olan Las Olas Bulvarı şimdiden yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Bunu göz önünde bulunduran Related Group, Fort Lauderdale'in Las Olas Bulvarı'nın kalbinde yeni bir butik kat mülkiyeti geliştirme projesi olan Andare Residences by Pininfarina'yı kısa süre önce lanse etti.

BİZE ULAŞIN