Elon Musk tüm finansal hayatın X'te olmasını mı istiyor?

ElonMusk, 2024 yılı sonuna kadar kullanıcıların tüm finansal hayatının X'te olmasını istiyor. Musk'ın, X'in finansal özelliklerini gelecek yılın sonuna kadar kullanıma sunması bekleniyor.
07.11.2023 14:34 GÜNCELLEME : 08.11.2023 00:01

Eskiden Twitter olarak bilinen X'in yeni sahibi, Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO'su olan milyarder iş insanı Elon Musk, katıldığı bir şirket toplantısında, X'in gelecekte YouTube ve LinkedIn gibi platformlara rakip olmasını istediğini ifade etti. Ayrıca Musk, X'in profesyonel iş ağı platformu LinkedIn'e de rakip olmayı hedeflediğini de belirtti. LinkedIn, iş dünyasındaki bağlantıları kolaylaştırmak ve profesyonel ağ oluşturmak için kullanılan bir platform. ElonMusk, 2024 yılı sonuna kadar kullanıcıların tüm finansal hayatının X'te olmasını istiyor. Musk'ın, X'in finansal özelliklerini gelecek yılın sonuna kadar kullanıma sunması bekleniyor. Suit Your Job Kurucusu, LinkedIn Profesyoneli Aysu Bilgin, "Tek bir platformla hem LinkedIn'i, hem Facebook'u, hem bankacılık işlemlerini içinde barındırmak istiyor. X, bu konuma gelemez mi? elbette gelebilir. Ancak bu esnada diğer rakiplerinin de kendini geliştirmeye devam edeceğini bilmek lazım. Örneğin, Tesla, oldukça iddialı bir şekilde pazara giriş yaptı. Güçlü bir yer edindi ancak pazardaki rakiplerini silemedi. X'te de böyle bir durum söz konusu olabilir" diye konuştu.

ELON MUSK X'İN KAPSAMINI GENİŞLETMEYE HAZIRLANIYOR

Geçtiğimiz yılın haziran ayında Musk, Twitter'ın WeChat gibi bir uygulama haline gelmesi konusundaki hedeflerini özetlemişti. Yani kullanıcılar için Twitter'ı yalnızca bir sosyal medya platformu olmaktan çıkarıp aynı zamanda ödemeler ve diğer hizmetler için de kullanmalarını istiyor. Elon Musk'ınaslında bir süper app yaklaşımına gitmek istediğini söyleyen Suit Your Job Kurucusu, LinkedIn Profesyoneli Aysu Bilgin, "Süper app denince akla gelen ilk örneğin WeChat olduğunu biliyoruz. Ancak WeChat'in kullanıldığı ülke olan Çin'le, Avrupa'nın ve Amerika'nın aynı tutulmamak gerektiğini unutmamalıyız" dedi. Veri güvenliğinin zorluğundan bahseden Bilgin, "WeChat gibi, tüm uygulamaların tek bir platformda kullanıldığı bir super app, veri güvenliği için başlı başına bir sınav demek. Bu sınavı geçmek belki Çin gibi bir atmosfere sahip olan ülkelerde kolay ancak dünyanın geri kalanında, her gün kişisel verilerin korunmasına yönelik yeni adımların atıldığı bir dünyada, kolay değil" diye konuştu.

X YOUTUBE VE LİNKEDIN'E RAKİP OLMAKİSTİYOR

Elon Musk'ın açıklamaları, X'in büyüme ve rekabet stratejisinin ne kadar hızlı değişebildiğini ve çeşitlendirilebildiğini gösteriyor. X'in YouTube ve LinkedIngibi dev platformlara rakip olma yolundaki bu hedefleri, sosyal medya dünyasındaki rekabeti daha da alevlendirebilir.Musk'ın açıklamalarına göre, X gelecekte video içeriği paylaşımına odaklanacak ve YouTube'a rakip olmayı hedefleyecek. Bu, platformun daha fazla görsel içerikle kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçladığı anlamına geliyor. YouTube, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip bir video paylaşım platformu olarak bilinirken, X'in bu alandaki rekabeti ciddi bir çaba gerektirecek gibi görünüyor.

BİZE ULAŞIN