Birleşik Ödeme Sistemleri, Fibabanka ile bir ilke imza attı

Fibabanka ile Wise’ın Türkiye’deki servis sağlayıcısı Birleşik Ödeme Hizmetleri arasında stratejik ortaklık anlaşması sağlandı. Anlaşma çerçevesinde hayata geçirilen entegrasyon sayesinde; yurt dışı para transferi ürünlerinde yaşanan banka kesintilerinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
08.04.2022 12:45 GÜNCELLEME : 08.04.2022 14:48

Fibabanka ile Wise'ın Türkiye'deki servis sağlayıcısı Birleşik Ödeme Hizmetleri arasında stratejik ortaklık anlaşması sağlandı. Anlaşma çerçevesinde hayata geçirilen entegrasyon sayesinde; yurt dışı para transferi ürünlerinde yaşanan banka kesintilerinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Wise ile yurt dışı para transferi işlemleri Türkiye'de ilk defa bir banka uygulaması içerisine taşındı.

Fibabanka'nın, Wise'ın Türkiye'deki servis sağlayıcısı Birleşik Ödeme Hizmetleri ile stratejik ortaklık yaparak Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarında hayata geçirdiği bu entegrasyon sayesinde; geleneksel yurt dışı para transferi ürünlerinde yaşanan banka kesintileri, alıcıya ulaşma sürelerinde yaşanan zaman farklılıkları gibi dezavantajların ortadan kalkması amaçlanıyor. Bu iş birliği ile artık Fibabanka müşterileri, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden uluslararası para transferi işlemlerini hızlı, kolay ve düşük maliyetlerle gerçekleştirebilecek. Ayrıca, Türk lirası hesaplarından işlem başlatarak yurt dışında 70'ten fazla ülkeye yerel para biriminde transfer yapabilecek.

Wise'ın Türkiye Partneri ve Birleşik Ödeme Türkiye Ülke Direktörü Adem Aykın altyapı sağlayıcısı oldukları bu yeni hizmet hakkında; "Fintech-as-a-Service altyapımız sayesinde yerli ve global iş ortaklarımız ile birlikte çözüm odaklı projelerde rol almaktan son derece memnunuz. Fibabanka ile bugüne kadar birçok ortak projeye imza attık. Şimdi de globaldeki partnerlerimizden Wise ile, Fibabanka müşterilerine daha hızlı ve daha uygun ücretlerle yurt dışına para transferi imkânı sağlayarak bir yeniliği daha hizmete almanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Dijital müşteri sayımızı son 1 yılda 2,5 katına çıkardık. Diğer yandan yüzde 100 Fibabanka iştiraki olarak kurulan kurumsal girişim sermayesi Finberg'in yatırımlarından Birleşik Ödeme Hizmetleri ile bugüne kadar birçok ürün ve hizmeti devreye alarak dijital kanallarımız üzerinden müşterilerimizin hizmetine sunduk. Şimdi, yine Birleşik Ödeme Hizmetleri stratejik ortaklığında, yurt dışı para transferinde geleneksel yaklaşımların dışına çıkarak, bireysel ödemelerde daha hızlı ve daha uygun ücretlerle işlem yapabilme imkânı sunan Wise ile iş birliği yapıyoruz. Sektörde bir ilke daha imza atmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz"

BİZE ULAŞIN