Midas’ta masrafsız Borsa İstanbul işlemleri başladı

Amerikan borsalarına düşük işlem ücreti ile yatırım yapma imkânı sunan yatırım uygulaması Midas’ta hesap işletim ve saklama gibi ücretler ödemeden Borsa İstanbul (BIST) işlemleri yapılabilecek.
06.09.2022 14:38 GÜNCELLEME : 06.09.2022 15:47

Midas yatırım hesabı ile ABD borsaları ve Borsa İstanbul'a tek platform üzerinden yatırım yapma dönemi başladı. Amerikan borsalarına düşük işlem ücreti ile yatırım yapma imkânı sunan yatırım uygulaması Midas'ta hesap işletim ve saklama gibi ücretler ödemeden Borsa İstanbul (BIST) işlemleri yapılabilecek.

MASRAFSIZ YATIRIM DÖNEMİ

Türk ve Amerikan borsalarına yatırımı tek platformda birleştiren Midas, Borsa İstanbul yatırım işlemlerinde hesap işletim ücreti, saklama ücreti, hesap açılış ücreti, canlı veri ücreti, takas payı, rüçhan kullanımı gibi masrafların hiçbirini almayacak.

Midas CEO'su Egem Eraslan, "Kaldırdığımız masraflar ve düşük komisyonlar sayesinde yatırımcılara binlerce lira tasarruf sağlayacağız. Amacımız Midas kullanıcılarının yaptıkları yatırımlarda kazançlarını yükseltebilmek. Midas yatırım hesaplarında Borsa İstanbul işlemleri yıl sonuna kadar komisyonsuz olacak" dedi.

5 DAKİKADA YATIRIM HESABI

Mobil uygulama üzerinden dijital olarak yatırım hesabı açma kolaylığı sunan uygulama, Midas'ı ilk defa kullanan yatırımcıların 10 dakikadan kısa bir sürede hesap açılışı, para transferi ve ilk yatırım işlemini kolayca gerçekleştirmesini sağlıyor.

Midas yatırım hesapları ile kullanıcılar, anlaşmalı bankalardan ücretsiz ve anında hem Türk Lirası hem de Amerikan Doları göndererek yatırıma başlayabiliyor. Kullanıcılar uygulama içinde dolar alım satım işlemi de yaparak iki borsa arasında anında geçiş sağlayabiliyor.

GÜN BOYU YATIRIM

200 binden fazla kullanıcıyı Amerikan borsaları ile buluşturan Midas'ın yenilikçi yatırım deneyimi artık sabah 10.00'da BIST ile başlayıp ABD borsalarının kapanış saati olan 23.00'e kadar devam edecek.

Borsa İstanbul işlemleri ile birlikte portföylerini Midas yatırım hesaplarına taşımak isteyen yatırımcıların virman işlemleri de uygulama içerisinde hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale geliyor. Ayrıca ilk defa tamamen dijital olarak gerçekleştirilen rüçhan işlemleri de Midas'ın dikkat çekici özelliklerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

BIST, MİDAS'IN BÜYÜME YOLCULUĞU İÇİN ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI

Midas CEO'su Egem Eraslan, "Kullanıcılarımızın tüm yatırım ihtiyaçları için tek platform olma yolunda ilerliyoruz. Midas'ın büyüme yolculuğunda en heyecan verici kilometre taşlarından birini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız Midas kullanıcılarına en şeffaf ve modern yatırım deneyimini sunabilmek.

Yalnızca bu yıl 4 milyon doların üzerinde mühendislik yatırımı yaparak tüm SPK lisanslı kuruluşların ARGE'ye harcadığı tutarın yarısından fazlasını tek başımıza harcamış olduk. Kullanıcılarımız Midas'a güveniyor ve farklı yatırım ihtiyaçlarını da Midas güvencesi ile gerçekleştirmek istiyor. Bu sebeple önümüzdeki dönemde hedefimiz kripto para yatırımlarında da en güvenilir tercih olmak." dedi.

BİZE ULAŞIN