Dünyanın 30 öncüsünden biri seçildi

Doğal dil işleme alanında dünyanın 30 öncü şirketinden biri seçilen Türk girişimi Alterna CX, ABD'ye açılıyor.
11.06.2021 13:09 GÜNCELLEME : 11.06.2021 13:11

Yapay zeka tabanlı çözümleri ile raporunda 'Voice of the Customer Applications' alanında dünyanın 30 öncü şirketi arasında yer alan ve bu rapora giren ilk Türk şirketi olan , Teknoloji Yatırım A.Ş'den Explore Yatırım Programı kapsamında ABD'de büyüme faaliyetlerinde kullanılmak üzere 250 bin dolar yatırım aldı.

Teknoloji Yatırım tarafından yürütülen Explore Yatırım Programı, teknoloji şirketlerinin uluslararası pazarlara giriş ve bu pazarlardaki büyüme aşamalarını hızlandırmayı amaçlıyor. Mevcut dönemde, programın hedefinde ABD pazarına girmeyi veya bu pazardaki mevcut ayak izini büyütmeyi hedefleyen SaaS şirketleri bulunuyor. Programın hazırlık aşaması olan "Pre-Explore Hızlandırma" süreci ABD'deki en önemli hızlandırma programlarından biri olan ERA ile birlikte yürütülüyor. Pre-Explore aşamasını başarılı bir şekilde tamamlayan ve yatırım değerlendirme süreci olumlu sonuçlanan şirketlere ABD pazarına giriş faaliyetlerinde kullanmak üzere 250 bin dolar ile yatırım yapılıyor.

Hedef ilk 10 arasına girmek

Alterna CX, doğal dil işleme, deneyim analitiği ve makine öğreniminden yararlanarak müşteri ve çalışan deneyimini teknoloji çağının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlıyor. Şirketlerin müşterilerine dokunduğu tüm temas noktalarında gerçek zamanlı olarak müşteri geri bildirim verilerini toplama, sunulan deneyimi ölçme, makine öğrenmesi modelleri ile analiz etme ve aksiyon alarak sürekli iyileştirme döngüsünü kurmalarını sağlıyor. Aralarında Akbank, İş Bankası, Koçtaş, Aksigorta, Teknosa, BNP Paribas Cardif ve TEB gibi müşterilerin olduğu Türkiye'nin yanı sıra, Avrupa ve Asya'da 6 farklı ülkede müşterileri bulunan Alterna CX'in kurucu ortaklarından , hedefinin kendi alanlarında dünyanın ilk 10 şirketi arasına girmek olduğunu belirtti.

BİZE ULAŞIN