İletmen, Bilişim Vadisi'nden 2 buçuk milyon TL yatırım aldı

Bilişim Vadisi GSYF, odak alanları arasında olan mobilite sektöründe yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen’e 2 buçuk milyon TL yatırım yaptı.
17.05.2022 07:53 GÜNCELLEME : 17.05.2022 07:53

Bilişim Vadisi GSYF, odak alanları arasında olan mobilite sektöründe yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen'e 2 buçuk milyon TL yatırım yaptı. Bugüne kadar 3 milyona yakın iletim gerçekleştiren İletmen, restoranlardan evlere yemek paket servisi ile başlayıp lojistik kargo ve e-ticaret taşımacılığını da bünyesine alarak büyümeye devam ediyor.

İletmen geliştirdiği e-ticaret modeliyle marketlerin, restoranların ve esnafların son nokta teslimat süreçlerini gerçekleştiriyor. Mikro lojistik sektörünün yeni nesil lojistik alanında hizmet sunan İletmen, aldığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi.

2021 yılında yatırım yapmaya başlayan ve 10 farklı şirkete yaklaşık 2 milyon dolar değerinde yatırım yapan Bilişim Vadisi GSYF, yatırım ağına mobilite sektöründe yeni nesil mikro lojistik servis hizmeti sunan İletmen'i ekledi. Bilişim Vadisi GSYF, İletmen'e 2 buçuk milyon TL yatırım yaptı.

İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, bir mahalledeki tüm teslimatların sorumlusu olduklarını belirterek, "Esnafa gelen siparişi eve iletirken, kargolar için son nokta iletimlerini yapıyoruz. Esnaflara telefonla ya da uygulamalar üzerinden sipariş nereden gelirse gelsin biz iletiyoruz. Kargo şirketleri içinde son noktadaki teslimatları için iletimleri biz yapıyoruz. Bu sayede o mahallede bir ekosistem oluştururken, karbon ayak izini de azaltıyoruz. Yaptıklarımızı sektör gereklerine ve pazar hareketlerine göre sürekli geliştiriyoruz. Bu sebeple en güçlü yanımız yazılım algoritmamız ve bununla yapabildiklerimiz" dedi.

"İşimizi farklı sektörler için de kullanabileceğiz"

Gelir modellerinin aylık abonelik ile paket başına yapılan modeller olduğunu sözlerine ekleyen Duruöz, "APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF tarafından aldığımız yatırım sonrası, sahada varlığımızı arttıracak, perakende sektörü için Dünya'da yapılmamış hizmet vaadleri sunabilecek ve yazılım odaklı olarak büyüyerek işimizi farklı sektörler içinde kullandırabilir olacağız. Yaptığımız iletim işlerinin hayatı nasıl değiştirdiğini hatta tedarik zincirini farklılaştırdığını hep birlikte göreceğiz. Çok büyük şirketlerle iş birliğinde içindeyiz. Bu kararları da danışma kurulumuzdaki Türkiye'nin çok önemli iş insanları, profesyonelleri ve akademisyenleri ile istişare ile alıyoruz" diye konuştu.

Albaraka Portföy Genel Müdürü Emin Özer "İletmen'e gerçekleştirdiğimiz yatırımdan dolayı çok mutluyuz. Bilişim Vadisi GSYF'nin odak alanı içerisinde yer alan mobilite sektörüne yatırımlar gerçekleştirmeye bu sene de devam edeceğiz. Hedefimiz Bilişim Vadisi Fonumuzdaki portföy şirket sayımızı yıl sonuna kadar 30'un üzerine çıkarmak" dedi.

İletmen, geçtiğimiz ağustos ayında 1.5 milyon pakete ulaşarak iş hacmini yüzde 300 artırmıştı. Bu dönemde İletmen, aylık taşıma kapasitesinin yüzde 65'ini esnaf, yüzde 35'ini ise diğer iş birliklerinin paketlerini taşıyarak gerçekleştiriyordu.

BİZE ULAŞIN