İş dünyası ve ülkeler için 2022 astroloji haritası

Öner Döşer, bu yıl da Para Dergisi için astroloji haritalarına baktı ve 2022 yılını yorumladı. Döşer, ticaret savaşlarından su ve iklim krizine, Metaverse arsa fiyatlarından ülkeler bazında gelişmelere, iş hayatında neler olacağından yükselişe geçecek sektörlere kadar kapsamlı bir analiz paylaştı.
03.01.2022 09:51 GÜNCELLEME : 03.01.2022 09:51

NİLGÜN KARATAŞ Her yıl yeni yıla girerken, umutlarımızı besleyecek güzel sözler duymak için Astrolog Öner Döşer'in kapısını çalıyoruz. Bu geleneksel söyleşinin ana teması ise ne yazık ki, hep zorluklar oluyor. Ama neyse ki Döşer, fırsatlara da dikkat çekiyor. Önceki yıllarda salgın, ekonomik zorluklar kadar yeni yatırımlar ve dijital fırsatlar konusunda da Para okurlarını uyaran Döşer, 2022 yılına ilişkin de önemli ipuçları veriyor. Döşer, öncelikle ekonomik krizin daha da derinleşeceğini 'büyük buhran' benzetmesi ile aktarırken, önümüzdeki iki yıllık süreçte pek çok tatsız konunun gündemde olacağını belirtiyor. Yaşananları özellikle de ekonomilerde "dönüşüm" olarak nitelendiren Döşer, bunun "büyük bir mücadele" gerektirdiğini söylüyor. Gökyüzündeki hareketleri günbegün takip eden Döşer ile 2022 yılında bizleri nelerin beklediğini konuştuk…

Son iki yıldır gündemin ilk konusu pandemi. Hatırlamak gerekirse; öncesinde 'salgın olabilir' demiştiniz, oldu. Sonra 'aşı Türkler'den çıkabilir' dediniz; Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci aşı geliştirdi. Durum şimdi nasıl görünüyor? 2022'de salgın etkisini sürdürecek mi?

Evet, maalesef, varyantlar ile devam edecek gibi görünüyor. Hatta başka salgın hastalıklar da söz konusu olabilir. Omicron'un ortaya çıktığı Güney Afrika'dan 19 Kasım tutulmasının Mars/Uranüs hattı geçiyordu. Bu tutulma 2022 yılı ilkbahar aylarına kadar etkili olacak. Dolayısıyla Afrika'da salgının daha da yayılacağını gösteriyor. Bu hattın yukarı doğru çıktığı Avrupa da yine varyantın etkilerinin görüleceği bölge olacak. Mars'ın yerberi, Jüpiter'in günberi geçişleri birbirine çok yakın zamanda gerçekleşecek. Bu 2022 Aralık - 2023 Ocak ayları arasında olacak. Medikal Astroloji üstadı Cornel'e göre; bu ikisi çakıştığında epidemik hastalıklar artıyor. Tarihsel bazda bakarsak, Jüpiter'in günberi geçişinin Koç burcuna denk geldiği 1881 yılında New York'ta ve daha sonra 1892-93 yıllarında özellikle Almanya, Fransa, Rusya, İspanya ve İtalya'da tifo salgını olmuş. Bu dönemlerde spinal menenjit de pik yapmış. Ayrıca bu fenomene, pek çok bulut patlaması, kasırga ve depremin eşlik ettiği de kaydedilmiş. İçinde bulunduğumuz zamanların gezegen konumları ve tutulmalar 1520'li yıllara da benziyor. O dönemde çiçek hastalığı salgını olmuş. Daha evvelki tecrübelere dayanarak öngörüde bulunursak, salgınlarda artış görülebilir.

Ama artık elimizde bir aşı var. Tıp ve bilim dünyası aşılar ve ilaçlar konusunda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bunların etkileri olmayacak mı?

2 Mart 2022'de Jüpiter ile kavuşumda bir yeniay gerçekleşecek. Bu yeniay esnasında Jüpiter gezegeni Achernar isimli yıldızla birleşiyor olacak. Bu tarihlerden itibaren aşı ve ilaçlar iyice yaygınlaşmaya başlayacak. Fakir ülkelere de ulaşması yolunda gelişmeler sağlanacak. Jüpiter ve Neptün'ün kavuşumunun çok etkili olduğu Nisan ayı da, yine 'şifa' anlamında olumlu gelişmeleri beraberinde getirecek. Ancak bunlara rağmen dikkat edilmesi gereken önemli tarihler var. Zira 5 Nisan'da Mars ve Satürn'ün Kova burcundaki ikinci kavuşumu gerçekleşecek. Bu bazı eski astrologlara göre bu veba benzeri salgınlara işaret eder. Mars ve Satürn'ün kavuşum yaptığı Sadalsuud ve Algedi yıldızları da salgınlarla, ateşli hastalıklarla alakalıdır. Mars ve Satürn'ün ilk kavuşumu 31 Mart 2020'de olmuştu ve bu zamanlarda salgın hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştı. Aşı ve ilaçların yaygınlaştırılmasının yanı sıra, 2022'de de bu günlerin civarında aşı karşıtlarının da protesto ve eylemlerine şahit olabiliriz. Zengin ülkelerde pandeminin etkileri nispeten azalırken, fakir ülkelerde devam edecek. Eşitsizlik yüzünden isyankar hareketler görülebilir. Ayrıca yönetim karşıtı protestoların da artabileceği bir yıldayız.

Sağlık alanındaki bu sıkıntıları aktarmanızdan sonra ekonomi ile ilgili güzel bir yorum beklemiyorum, ama yine de sormak istiyorum; ne zaman normalleşeceğiz? Bu konuda yıldızlar ne diyor?

2022'de normalleşme beklemek zor. Ekonomik kriz daha da derinleşecek. Boğa ve Akrep burcundaki tutulmalara 19 Kasım 2021'deki tutulmayla başladık. Bunların etkisi iki yıl devam edecek. Tutulmalar stres belirtisidir. Boğadaki tutulmalar; tarım, gıda, emlak, finans gibi alanlarda sıkıntılar yaşanabileceğini gösterir. Bu dönemde bu sıkıntıların ve kıtlık çekeceklerinin farkında olan bazı ülkeler stok yapmak isteyebilir, hatta ihracatını sınırlayabilir. Akrep burcundaki tutulmalar ise yozlaşma ve çürüme, kriminal konular, psikolojik-psikiyatrik sorunlar, cinsellikle ilgili konularda stresler, yoğun krizler, büyük mücadeleler yaşanan dönemlerle ilişkilendirilir. Bu açıdan bakınca; büyük bir dönüşüm yolunda büyük bir mücadele vermek gereken bir döneme girmekteyiz. Özetle; ekonomilerin dönüşüm zamanı diyebiliriz.

Dijital bir dönüşüm içine girmiş durumdayız. Sizin sözünü ettiğiniz dönüşüm neleri içeriyor?

Bir süredir merkez bankalarının kendi dijital paralarını piyasaya sürecekleri konuşuluyor. Bunu 2022 ilkbahar aylarında göreceğiz. Finansın geleceği iyice değişmeye başlayacak. 2023-2024 yıllarında bu daha da hızlanacak. 2024 yılı sonunda Plüton gezegeninin Oğlak burcunu tamamlaması ve Kova burcuna geçişiyle birlikte finansal sistemler büyük ölçüde dönüşmüş olacak. Bankacılık sistemi de buna dahil. Dijital finansı yeniden şekillendirmek için yapılan girişimler, bu yıldan itibaren kendini göstermeye başlayacak; ama bunun istenilen noktaya taşınması ve tam dönüşümün sağlanması, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan güvenli blok zincirler üzerinde her türlü finansal uygulamayı inşa edilmesi 2024 yılı sonlarını bulacak. Ekonomik faaliyet çevrimiçi hale geldikçe ve fiziksel nakit gözden düştükçe, dijital para birimleri popülerlik kazanacak. Türkiye açısından; yeniay Kova burcunda olacağından, ekonomide makas değişikliği, yeni uygulamalar olacak. Bilindik klasik ekonomi yöntemleri değişecek. Bunun sonuçlarının nasıl olacağını ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Öner Döşer'in yaptığı 2022 analizinden dikkat çeken detaylar şöyle..

SU, TARIM, GIDA VE İKLİM KRİZİ

Her ne kadar pandemi ve ekonomik sıkıntılar gündemimizi işgal etse de bugünden önlem alınması gereken çok önemli konular olduğunu biliyoruz. Bu sorunlar dünyamızın geleceği açısından büyük önem taşıyor. Önümüzdeki döneme ilişkin yorumlarını yaparken "kuraklık", "kıtlık" gibi uyarılar yapan Öner Döşer, "su, tarım, gıda, ziraat ve iklim krizi" konularına da özellikle değiniyor. "Satürn ve Neptün'ün Balık burcunda yakın ilerleyeceği yıllarda sel baskınlarının yanı sıra, buzulların erimesi hızlanabilir. Buzulların erimesiyle yayılabilecek virüslerden hep bahsedilir. Bu da önümüzdeki döneme ilişkin bir risk olarak karşımızda duruyor" diyen Döşer, şu yorumları da yapıyor:

Mayalar içinde bulunduğumuz ve 2032 yılına kadar sürecek bu dönemi; 'bir amaç için birleşme zamanı' olarak nitelendirmiş. Müşterek düşman olarak ilan edilen iklim krizine karşı birleşme, iş birliği içerisinde hareket edilmesi ihtimali de yüksek.

Kuraklığın giderek yayılmasına hızlı bir şekilde önlem almamız gerekiyor. Satürn ve Neptün'ün Koç burcunda kavuşumda olacağı 2026 yılında bugünküne nazaran çok daha büyük bir kuraklıkla karşı karşıya kalabiliriz. Buna göre tarım politikası uygulamalıyız. Su, tarım ve gıda, çok önemli konular olacak.

Orman yangınları, sıcak hava dalgaları, sel, deprem risklerinin çok arttığı bir yıldayız. Dolayısıyla sigorta sektörü açısından da çok hararetli bir yıl bizi bekliyor.

Aşırı hava olayları tarımsal üretime ve gıda güvenliğine zarar verebilir. Sonuç olarak bu da gıda fiyatlarının yükselmesine yol açabilir. Ülkelerin gıda güvenliğini güçlendirme yolunda hızlı adımlar atması gerekecek bir sürece giriyoruz.

Gıda ve hammadde kıtlığı riski, ülkemiz için de söz konusu pek tabii ki. Bu yüzden üretime ağırlık vermemiz, tarım ziraat alanında hızlı reformlar yapmamız çok önem taşıyor.

FELAKETLERE KARŞI ÖNLEM ALMAK İÇİN BU TARİHLER ÖNEML

Yangın riski: 25-29 Mayıs arası, 14 Haziran civarı, 21-22 Haziran civarı.

Sel baskını riski: 28 Şubat civarı, 2-5 Mart arası, 17-19 Mart arası, 17-21 Nisan arası, 25-27 Nisan arası, 30 Nisan civarı, 10 Eylül civarı, 8 Aralık civarı.

Deprem riski: 2 Mart civarı, 5 Nisan civarı, 30 Nisan civarı, 16 Mayıs civarı, 27 Mayıs civarı, 12 Ağustos civarı, 27 Ağustos civarı, 25 Ekim civarı, 8 Kasım civarı

Aşırı soğuk hava koşulları: 18 Ocak'tan itibaren sıkı soğuklar, 1 Şubat civarı, 18 Mart civarı, 27-28 Mart civarı, 5 Nisan civarı.

2022'DE İŞ HAYATINDA HANGİ GELİŞMELER YAŞANABİLİR

Bilişim sektörü, yapay zekâ, teknoloji, e-ticaret alanlarında büyüme devam edecek.

Su kaynakları ve suyun korunmasına yönelik yatırımlar artacak.

Lojistik altyapısı güçlendirilecek.

Hazır giyim, ayakkabı sanayiinde gelişmeler kaydedilecek.

Mobilya üretim ve ihracatında da artış yaşanacak.

Türkiye'nin marka bilinirliği artacak.

Denizlerle bağlantılı, örneğin gemi ve yat sektörü gibi alanlar çok gelişecek.

14 Şubat 2022'de ilerletilmiş haritamızda Kova burcunda yeniayın ardından dijital dönüşüm yönünde önemli adımlar atılacak.

Haritamızdaki yeniay sonrası dış yatırımlar ve yabancı sermayeye dayanacak. Yeniaylar başlangıcı ifade eder, ama henüz belirsizlik vardır. Girişilen işlerin görünür olması üç-dört yılı alır.

Çin ile ilişkilerimiz genişleyecek.

Türk Devletleri yönünde yatırımlar artacak.

Azerbaycan ile ilişkiler kazandıracak. Pakistan ile de ilişkiler gelişecek.

GELECEK VADEDEN İŞLER

Elektrikli araçlar ve otomobiller, soğutma teknolojileri, uzay bilimleri, uzay turizmi, uçak teknolojisi ve sanayii, hava araçları, veri analistliği, büyük veri uzmanlığı, dijital dönüşüm uzmanlığı, yazılım, bilgi güvenliği analistliği, alternatif tıp, astroloji, internet üzerinde yapılan işler, bilgisayarlar, işitme cihazları, kişiselleştirilmiş beslenme, vücut ölçerler (kan basıncı, tansiyon, vücut sıcaklığı, mikrobik durumlar), dokunma, tatma, koklama ile ilgili teknolojiler, yapay et ve balık, tarım ziraat, yer bilimleri, madencilik, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisiyle ilgili işler, gıda koruyucu ambalaj sanayii ve satışı, sanal ticaret, sanal mağazacılık, influencer'lar, ayakkabı sanayii, Metaverse, sanal ortamda işler, film ve sinema sanayi, tasarım, homeopati, psikoterapi, ruhsal danışmanlık, deniz-sularla ilgili işler, sualtı arama, donanma, iyileştirme-şifa, petrol, kimyasallarla ilgili işler, reklamcılık, toplumsal yardımlaşma, ilaç sanayi, aşılar-ilaçlar, mavi enerji, su arama işleri, sosyal hizmetler, balıkçılık, aneztezik ilaçlar-malzemeler, ayak bakımı ve malzemeleri, yağ ve kimyasallar, artistlik ve yaratıcılık becerisi, ayakkabı sanayi, müzik ve müzisyenlik, fotoğrafçılık ve fotoğraf sektörü.

METAVERSE'DE ARSA FİYATLARI ARTACAK

Son günlerin en püpüler konularından biri de Metaverse. Facebook, Microsoft, Roblox ve Epic gibi şirketlerin milyarlarca dolarlık yatırım planlarıyla gündeme gelen Metaverse konsepti, kurgusal bir evren vadediyor. Peki Metaverse'in geleceği astrolojik olarak nasıl görünüyor?

HIZLA GELİŞECEK: Bu konuda uzun yörünge çizen gezegenler olan Uranüs, Neptün ve Plüton'un hangi burçlarda seyrettikleri ve birbirlerine göre değişen açılarından istifade edebiliriz. Bu üç gezegen arasında rahat akışı ve paslaşmayı ifade uyumlu açıların deneyimlendiği bir süreçten geçiyoruz. Dolayısıyla hayal ve gerçekliğin, sanal ve fiziksel olanın ahenkle dans ettiği bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Haliyle, astrolojik açıdan ele aldığımızda Metaverse beklenenden de hızlı gelişecek ve yayılacak diyebiliriz.

SANAL ARSA FİYATLARI ARTACAK: Metaverse bir numaralı sosyal ağ olmaya aday gösteriliyor ve astrolojik açıdan bu çok mümkün. 2022 yılının çoğunluğunda genişleme ve yayılmanın genel göstergesi olan Jüpiter de Balık burcunda olacak ve Neptün ile yakın derecelerde ilerleyecek. Bu ikisinin tam kavuşumda olacağı Nisan ayı içerisinde Metaverse evreninde hızlı bir genişleme, talep artışı öngörebiliriz. Hatta daha da fazlası, bu evrende satın alınan arsaların hızlı bir şekilde pahalılaşacağını veya bu alana yatırım yapanların da ilkbahar aylarında hızlı bir şekilde artacağını düşünebiliriz. Benzer şeyleri Jüpiter ve Neptün'ün tekrar yakın derecelerde seyredeceği sonbahar 2022 için de düşünebiliriz.

KRİPTO PARALAR YAYGINLAŞACAK: Kripto paraların da hızlı gelişeceği bir dönemdeyiz. Astrolojide kripto paraları Boğa burcunda seyreden Uranüs ile açıklıyoruz. Metaverse evreninde kullanılıyor olması, kripto paraların popülerleşmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunacak.

TİCARET SAVAŞLARI BÜYÜYOR!

12 Ocak–10 Şubat 2022 tarihleri arasında ve 22 Ekim 2022–4 Mayıs 2023 tarihleri arasında Mars gezegeni deklinasyon sınırını aşıyor olacak. Bu tarihler civarında askeri hareketlenmeler, eylemler, protestolar artabilir.

Aksiyon gezegeni Mars, 20 Ağustos 2022–25 Mart 2023 tarihleri arasında 217 gün İkizler burcunda seyredecek. ABD astroloji haritasının diğer ülkelerle ikili ilişkiler ve rekabet alanında Mars, İkizler burcunda yerleşiyor. Haliyle ticaret savaşları iyice kızışacak.

Amerika-Çin arasındaki ticaret savaşı daha da yoğunlaşacak. Anlaşmazlıklar ve rekabet körüklenecek. 20 Ağustos'tan itibaren ABD, daha büyük bir çekişme ve gerginlik içerisine çekilecek. Ekim 2022'de zirveye varacak bu gerginlikler, Mayıs 2023'e kadar etkili bir şekilde devam edecek.

2022 inişli çıkışlı, politik ve ekonomik istikrarı yakalamanın zor olacağı bir yıl olacak. Siyasi huzursuzluklar, insanlar arasındaki huzursuzlukları tetikleyebilir. Benzer şekilde insanların huzursuzlukları, protestolar ve eylemler, siyasi istikrarı sağlamayı zorlaştırabilir.

2022 yılındaki bazı güneş ve ay tutulmaları Uranüs ile dizilimde olacak. Dolayısıyla, demokrasinin testten geçtiği, insan hakları konusunda protestoların olduğu, aktivistlerin daha aktif bir yılı olacak. Nisan ve Mayıs ayları bu açıdan çok gergin gözüküyor. Bu döneme denk gelen dünyanın farklı yerlerindeki, örneğin; Fransa'daki ya da Filipinler'deki seçimler dönemi olaylı geçebilir.

EVDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİP UZAY YARIŞLARINI İZLEYECEĞİ

Öner Döşer, mevcut şartlar altında; evden çalışmaya devam edeceğimizi, online iş hayatı ve ticaret daha da gelişeceğini belirtiyor. Döşer, "İşini uzaktan yapabilen kişiler, büyük şehirde pahalı bir ofis ortamında olmak yerine, geçim şartlarına daha uygun şehirlerde yaşayarak, arada bir bağlı oldukları işyerlerinin şehirdeki merkezine giderek çalışmayı tercih edecek" şeklinde bir modele de dikkat çekiyor.

Bizler evimizden çalışırken, dünya dışı yerlere yönelik girişimler ve yatırımların hızlanacağını da belirten Döşer, haritaları şöyle yorumluyor: "Uzay bilimlerinde önemli gelişmeler yaşayacağımız bir yıldayız. Elon Musk'ın haritası iyice tetikleniyor. Çin uzay yarışlarında ve dünya dışında yatırımlar yapma konusunda önde gelen ülkelerden biri olarak bu yıl da dikkat çekmeye devam edecek. Uzay turizmi geliştirilecek."

ÜLKELERİN ASTROLOJİ HARİTALARINA GÖRE BEKLENEN ÖNEMLİ GELİŞMELER

ABD kritik bir yıla giriyor! Yönetim karşıtı gösteriler Joe Biden'ı zor duruma düşürebilir. İlkbahar ayları ama en çok da Ekim-Kasım 2022 dikkat çekiyor. Biden görev süresini tamamlayamayabilir. Kamala Harris'e Başkanlık yolu açılabilir. 2024 yılında Başkanlık yarışı Harris ve Trump arasında geçebilir.

Dönemsel gezegen geçişleri Çin'in ekonomisinin büyüme hızının nispeten düşeceğini düşündürüyor. Ama Çin teknoloji devi olmaya devam edecek ve teknoloji Çin'in kurduğu standartlara göre belirlenecek. Gıda ihracatlarını sınırlı tutabilirler. Şunu söyleyebiliriz: Çin 2023-24 yıllarında daha etkili olmak üzere güç biriktiriyor!

Rusya askeri gücünü artıracak ve bu alanda hareketli bir yıl yaşayacak. Ukrayna ile savaşın kıyılarında dolaştığı zamanlar 2021 Aralık ayından başlıyor, 2022 Ocak ve Şubat ayında da bu risk yine devrede olacak. Boğa/Akrep tutulmalarında Rusya'da büyük bir kıtlıklar olmuş. Bu nedenle 2022'de tarıma büyük önem verirken, gıda ihracatlarını sınırlı tutabilirler.

Avrupa Birliği (AB) astroloji haritası zorlu etkiler alıyor. Avrupa için zorlu bir yıl olacak. Enerji fiyatlarında artış devam edecek. AB ülkelerinde büyük protestolar yaşanabilir.

Yeni bir finans sistemine doğru gidiyoruz. Giderek baskısı artacak bu sistem değişikliği döneminde bazı AB ülkeleri büyük finansal kriz deneyimleyecek.

İran-İsrail ilişkileri gerginleşebilir. 25 Ekim 2022 tarihindeki güneş tutulması, İran-İsrail bileşik haritasını tetikliyor. Dolayısıyla iki ülke arasındaki ilişkilerde sonbahar aylarında derinleşen bir kriz dikkat çekebilir.

Fransa siyasi karışıklıkların görüleceği Avrupa ülkelerinden biri olacak. Emanuel Macron seçimleri kazansa bile, Haziran ayında çeşitli zorluklar, eleştiriler ve protestolarla karşılaşacak. 2022 sonbaharı ekonomi açısından zorlu bir dönem olacak.

İngiltere ekonomik açıdan daha zorlu bir sürece giriyor. Üretim ve tedarik sıkıntısı devam edecek. Parlamentoda yenilenme ziyaretleri var. Bazı yeni ittifaklara girişebilirler. Boris Johnson'ın planları çevrecilerin ve kendi hazinesinin muhalefetiyle karşı karşıya kalacak. Johnson, 2023 yılından itibaren kendi sağlık sorunlarıyla uğraşmak durumunda kalabilir.

Güney Amerika'da da politik alanda işler karmaşık olacak. Bu bölge için 2022 ekonomik durgunluk, sosyal hoşnutsuzluk, demokratik siyasetin itibarsızlaştırılması yılı olacak.

Brezilya'da, Meksika'da hükümet karşıtı eylem ve protestolar görülebilir. Brezilya'da hükümetin başındaki Bolsonaro'nun Ekim ayında yapılması planlanan seçimlerde kaybetme olasılığı hayli yüksek. Şiddetli eylemler gündeme gelebilir. Eski başkan Lula da Silva seçimleri kazanabilir.

Afrika yoğun protestolar, insan hareketleri, hatta devrim niteliğinde girişimler, iş savaşlar ve kargaşalar, terör de şiddet de yüksek olasılık olarak görülüyor.

Kuzey Kore nükleer denemeleriyle küresel tehdit olmaya devam edecek. 25 Ekim 2022 tarihindeki güneş tutulması derecesi haritalarındaki Mars'ın üzerine iz düşüyor. Dolayısıyla sonbahar aylarında askeri alanda hareketlenmeler, agresyon olasıdır.

TUTULMALARA DİKKAT!

19 Kasım 2021 Boğa burcunda ay tutulması

Önümüzdeki altı aylık dönemi etkileyecek. Bankacılık, finans, topraklar üzerinde etkili. Gayrimenkuller konusunda gelişmeler, depremler, volkan aktiviteleri, çığ, maden kazaları, toprak kaymaları olası. 2002 tutulması sonrasında Çin'de SARS patlak verdi. New York Sermaye Piyasası haritasını tetikledi.

4 Aralık 2021 Yay burcunda güneş tutulması

Önümüzdeki bir yıllık dönemi etkileyecek. İletişim, toplu taşıma, ithalat, ihracat, uluslararası ilişkiler, din ve inançlar, yayıncılar, gazeteciler üzerinde etkili. 2002 tutulması sonrasında askeri hareketler oldu. Hava seyahatleri savaştan ve SARS' tan etkilendi.

30 Nisan 2022 Boğa burcunda güneş tutulması

Bankacılık, finans, toraklar, gayrimenkuller, doğal afetler üzerinde etkili. Etki alan haritalar: Beyaz Saray, İngiltere, Rusya, Brezilya, Bolivya, Belçika, Azerbaycan, Mısır, Japonya, Polonya haritalarını etkiliyor.

16 Mayıs 2022 Akrep burcunda tam ay tutulması

Ateşli hastalıklar, sağlık için kötü, ölüm soruları, suyla ilgili işler, depremler, seks suçları, skandallar, faili meçhuller. Etkilenen haritalar Beyaz Saray, New York Borsası, Suriye.

25 Ekim 2022 Akrep burcunda güneş tutulması

Ekonomik koşullar üzerinde etkili. Etkilenen haritalar Birleşmiş Milletler, Fransa, Meksika, Rusya, New York Borsası.

8 Kasım 2022 Boğa burcunda tam ay tutulması

Finans ve tarım, gıda, insani yardımlaşma, ticaret, bankacılık üzerinde etkili. Suçlar ve skandallar, nakliye, tedarik sorunları. Deprem potansiyeli. Tutulma Çin haritasında Venüs üzerine düşüyor. Gayrimenkul konusu patlak verebilir. Virüsle ilgili sıkıntılar olasıdır. Beyaz Saray astroloji haritasını Neptün derecesi etki alıyor; skandallar, entrikalar, belirsizlikler olası.

BİZE ULAŞIN