Takside yastığını unutan da var, takma dişini unutan da

Uber, taksilerde en çok unutulan eşyaları listelediği kayıp eşya endeksi’ni yayınladı. Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor. Yastık, takma diş gibi sıradışı eşyalar da taksilerde unutulanlar arasında.
05.07.2022 17:33 GÜNCELLEME : 06.07.2022 00:01

Uber, her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi'ni paylaştı. Telefon, cüzdan ve anahtar bu sene de en çok unutulan eşyalar listesinin başında yerini alırken, en sıradışı eşya ise bir yolcunun anneannesine ait takma dişleri oldu.

Türkiye'de sarı, turkuaz ve siyah taksiler ile hizmet veren Uber'in verilerine göre sene boyunca Türkiye'de toplam 6.076 eşya taksilerde unutuldu. Telefon, cüzdan, anahtar, çanta ve kulaklık en çok unutulan eşyalar olarak sıralamada yerlerini aldı.

Türkiye'de pazar günleri en çok kulaklık ve hoparlör taksilerde unutulurken, pazartesi günleri ise en çok telefon ve kamera unutuldu. Taksilerde unutulan ilginç eşyalar arasında ise yastık öne çıkıyor.

Dünya'daki rakamlara göre Fransa, Polonya ve İspanya en çok eşya unutulan ülkeler arasında yer alıyor. En çok eşya unutulan günler ise cumartesi ve pazar olarak göze çarparken, Apple en çok unutulan markalar arasında ilk sırada yerini alıyor.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, "Uber kullanıcıları Uber ile çalışan taksilerde unuttukları eşyaları ile ilgili Uber'e 7/24 ulaşma şansına sahipler. Uber uygulaması üzerinden kayıp eşyanız hakkında Uber Taksi sürücü ortağı ile veya doğrudan Uber ile iletişime geçebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir araçta unuttuysanız ve hesabınızda oturum açamıyorsanız, Uber'in internet sitesi üzerinden form doldurarak da kayıp eşya bildiriminde bulunabilirsiniz" dedi.

BİZE ULAŞIN