Lacivert Dergi Fransa’da Türklerle buluştu

Lacivert dergi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen yurt dışı buluşmaları devam ediyor.
20.02.2024 13:55 GÜNCELLEME : 20.02.2024 17:26

2023'te Macaristan, Kosova ve Almanya'da gerçekleşen etkinliğin 2024'te İtalya ve Malta'dan sonra ikinci durağı Fransa oldu.

Vakıfbank sponsorluğunda Paris'te 13 Şubat tarihinde düzenlenen söyleşiye Komedyen, oyuncu Doğru Demirkol, Klinik Psikolog Beyhan Budak, Yazar Tarık Tufan ve Şef Çiğdem Seferoğlu katıldı. Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, T.C Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ve Türkiye'nin OECD Daimi Temsilcisi Alkin'in de katıldığı program yoğun ilgi gördü.

15 Şubat'ta Nimes'de gerçekleşen ikinci söyleşide ise yine Klinik Psikolog Beyhan Budak, Yazar Tarık Tufan, Daily Sabah Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Altay ve Lacivert Dergi Genel yayın yönetmeni Mustafa Akar katılımcılarla buluştu. T.C Marsilya Başkonsolosu Sait Evren Güner de katılımcılar arasındaydı. Vakıfbank'ın sponsor olduğu etkinlik, Nimes'de yaşayan Türklerden yoğun ilgi gördü.

Paris'teki etkinliğe ilgi büyüktü

Toplumu ilgilendiren konularda farkındalık oluşturmak için yurt dışındaki vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi hedefleyen etkinliğin Paris ayağı katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Türkiye'den gelen misafirlerin yanı sıra Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve Yunus Emre Enstitüsü Paris Koordinatörü Selin Aydın da etkinlikte yer aldı.

Funda Karayel moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Doğu Demirkol stand up gösterilerine nasıl başladığını anlatırken; sinema ve komedi alanında tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Demirkol, konuşmasının ardından misafirlerin sorularını yanıtladı.Şef Çiğdem Seferoğlu kendi hikâyesini anlattığı konuşmasında, Türk mutfağının dünya gastronomisindeki yerinden bahsetti. Seferoğlu "Türk mutfağını doğru temsil edebilmek ve ülkemiz gastronomisini doğru şekilde anlatabilmek için elimden geleni yapıyorum" dedi.

Söyleşinin diğer konuğu Tarik Tufan ise yazarlık yolculuğuna nasıl başladığını katılımcılarla paylaştı.

Klinik Psikolog Beyhan Budak ise "Kendine iyi Davranmak" başlıklı konuşmasında yaşamın içinde yer alan zorluklarla nasıl baş edebileceğimizi anlattı.

BİZE ULAŞIN