İlk kez bir otomotiv şirketi kendi bünyesinde okul açıyor

Bünyesindeki firmalarla otomotiv sektöründe yerel ve uluslararası alanlarda faaliyet gösteren Basbug Group, sektörde kariyer planı yapan öğrenciler için kurduğu mesleki okulunu hizmete açıyor. Otomotiv sektörüne kaliteli ve yetişmiş işgücü imkanı sağlamayı hedefleyen Başbuğ Mesleki Eğitim Merkezi, MEB’in 2023-24 eğitim öğretim yılı içinde ilk öğrencilerine merhaba diyecek.
14.11.2023 16:56 GÜNCELLEME : 15.11.2023 00:01

Bünyesindeki firmalarla otomotiv sektöründe yerel ve uluslararası alanlarda faaliyet gösteren Basbug Group, sektörde kariyer planı yapan öğrenciler için kurduğu mesleki okulunu hizmete açıyor.

240 öğrenci kapasitesine sahip olan Başbuğ Mesleki Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel bir eğitim kurumu olarak faaliyet gösterecek.

Türkiye'de bir ilk olacak

Okul aynı zamanda Türkiye'de ilk kez bir otomotiv firmasının kendi bünyesinde ortaöğretim seviyesinde diploma veren tek eğitim kurumu olma özelliğini taşıyor.

Başbuğ Mesleki Eğitim Merkezi'nin zengin teorik ve pratik eğitimlerden oluşan müfredat programında hafta içi tam gün eğitim modeli uygulanacak.

Yüksek öğrenime devam etme fırsatı

Öğrenciler diploma fark derslerini almak istemeleri durumunda yine aynı okul bünyesinde bu eğitimlerini tamamlayarak Meslek Lisesi diplomasına sahip olabilecek.

Bu sayede yükseköğrenime geçişte Meslek Lisesi mezunlarına tanınan tüm haklardan yararlanabilecek olan Başbuğ Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri hem otomotiv sektöründe kariyer yapabilme hem de eğitim hayatlarına devam edebilme şansına sahip olacak.

Teorik ve pratik eğitimler bir arada

'Geleceği Yetiştiriyoruz' sloganıyla faaliyete giren okulun teorik dersleri Basbug Group' un Genel Müdürlük binasında yer alan BSG ve Ford sınıflarında, pratik eğitimler ise Nerex Akademi iş birliğiyle Nerex bayilerinde gerçekleştirilecek.

Otomotiv sektörüne kaliteli ve yetişmiş işgücü imkanı sağlamayı hedefleyen Başbuğ Mesleki Eğitim Merkezi, MEB'in 2023-24 eğitim öğretim yılı içinde ilk öğrencilerine merhaba diyecek.

BİZE ULAŞIN