Albayrak Beton’dan 20 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı

Metrolardan kamu binalarına, alt yapıdan eğitim kurumlarına ve nitelikli gayrimenkul projelerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Albayrak Beton, şimdi de yeni Ar-Ge merkezi yatırımı için düğmeye bastı. Marka, Ar-Ge merkezi tamamlandığında yaygın olarak üretilmeyen, niş, mimari ve yüksek verim sağlayan ürünlerin üretimine start verecek.
29.06.2024 13:44 GÜNCELLEME : 02.07.2024 00:00

Sektörünün köklü markası Albayrak Beton, inşaat sektörünün önde gelen markalarına verdiği hizmetin yelpazesini, kuracağı Ar-Ge merkeziyle güçlendirme kararı aldı. 20 milyon TL tutarındaki yatırımla niş ürünlerin geliştirileceği Ar-Ge merkezi, sektörü Türkiye'de yaygın olarak üretilmeyen özel ürünlerle buluşturacak.

Kurulduğu günden bu yana inşaat sektörüne hizmet veren Albayrak Beton, 40 yıl boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birikimini hazır beton üretimi ve gayrimenkul sektörlerinde daha da değerli hale getirdi. İstanbul metrolarından kamu binalarına, alt yapıdan eğitim kurumlarına ve kendi inşaat projeleri de dahil olmak üzere nitelikli gayrimenkul projelerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Albayrak Beton, şimdi de özel ürünlerin imalatı için kolları sıvadı.

Yeni tesis yatırımları da yolda

Kalite ve marka bilinirliğinde İstanbul'da ilk üç markanın arasında yer aldıklarını belirten Albayrak Beton Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Albayrak marka ve faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Albayrak "Aslında faaliyetlerimizin temeli 1984 yılında inşaat malzemeleri satışı ile başladı. Ancak büyük Marmara Depremi'nin ardından beton üretiminin çok önem kazanacağını öngördük ve 2003 yılında hazır beton üretimine başladık. 'Geleceği güvenle inşa eder' sloganını benimsedik ve hem hazır betonda hem de inşaat üretiminde güvenilir marka olma başarısını elde ettik.

Albayrak Beton'un, kalite ve marka bilinirliğinde İstanbul'da ilk üç markanın arasında yer aldığını ifade edebiliriz. Halihazırda dört hazır beton santralinde yıllık 1,5 milyon metreküp beton üretim kapasitesi ve 111 araçlık makine parkı ile sektörünün lider firmaları arasında yerimizi aldık. Yeni hazır beton tesisi yatırımlarımız da söz konusu olacak" dedi.

"İlkleri başarmış öncü firma olarak anılacağız"

Bu kadar tecrübenin ardından olmayanı üretmenin gereğinden yola çıktıklarını ifade eden Albayrak şu bilgileri verdi: "Artık özel, niş ürünler üretmenin zamanı geldi. Bunun için de çok geniş bir Ar-Ge merkezi oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Çevreci ve sanatsal ürünlerle ilgili bir açık var ve biz bu ürünlerin üretimine talibiz. Bu yatırımla yaygın olarak üretilmeyen, yüksek verim sağlayan çok niş ürünleri üreteceğiz. Bu ürünler dünyada var ancak Türkiye'de ilk kez biz üreteceğiz. Ülkemizdeki bu boşluğu biz dolduralım istiyoruz. Ar-Ge merkezimizi Türkiye ve dünyadaki fonların desteğiyle kuracağız. Mevcut beton sınıf geliştirme ve özel ürünlerin üretilmesini destekleyeceğiz, bu konuda öncülük edeceğiz. Çalışmalarımızın içeriğini ileri dönemde daha detaylı şekilde açıklayacağız. Kısaca biz beş yıl içerisinde zor işler yapan, başaran, uzman firma olarak hafızalarda olmayı istiyoruz."

BİZE ULAŞIN