Erzurumspor Token arzı bugün Bitexen’de başlıyor

Dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, 25 Ekim Pazartesi günü (bugün) Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un ERZ Token’ını arz ediyor.
25.10.2021 14:34 GÜNCELLEME : 25.10.2021 14:34

Dijital varlık alım-satım platformu Bitexen,ve BB Erzurumspor arasında göğüs sponsorluğu ve token iş birliği lansmanı gerçekleştirildi. Bu iş birliği neticesinde 25 Ekim Pazartesi günü saat 13.00 itibarıyla ERZ Token ön satışı başlıyor. Serbest piyasada fiyatlanan taraftar token ERZ Token'ın bugün başlayan ön satışı, 6 ve 12 ay kilitli kalma ve kilitsiz seçenekleriyle Bitexen'de gerçekleştirilecek.

BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, "Şehirlerin özellikle şehir takım taraftarlarının spora olan sevdasını hepimiz çok yakından biliyoruz. Bugüne kadar yıllardır takımımızın arkasından koştuk. Erzurumspor taraftarının layık olduğu Süper Lig'e çıkmak için maksimum şekilde çalışıyoruz. Kalkınmanın temeli ekonomiden geçiyor. Bu kural futbol içinde en temel özelliklerden bir tanesidir. Ekonomiyle beraber futbolcularımıza da çok iş düşüyor. Spor ekonomimize katkı olsun diye Bitexen'le anlaşarak 'Erzurumspor taraftar token' çıkarmaya karar verdik. Token'lar bugün satışa çıkartılacak. Yatırımcılarımızın ve taraftarlarımızın desteklerini bekliyoruz. Erzurumspor'u ekonomik anlamda destekleyecek taraftar token ile birlikte bizler de Süper Lig'e çıkma noktasında en maksimum şekilde elimizden geleni yapacağız. Her kazandığımız maçta ve özellikle Süper Lig'e çıktığımız zaman Erzurumspor token ile hem sizler hem de bizler kazanmış olacağız" dedi.

"2 milyon kullanıcımızla spora desteğimiz artıyor"

Ön satışla ilgili görüşlerini dile getiren Bitexen Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem ise, "Şu ana kadar Bitexen olarak aktif kullanıcımız 2 milyona yakın bulunuyor. Spora desteklerimiz gün geçtikçe daha da artıyor. Türkiye'de sadece Süper Lig'de değil 1. Lig ve daha alt liglerde de takımlarımızı destekliyoruz. Sadece takım ve taraftar token'ları ile değil takımlarımıza göğüs sponsoru olarak ekstra destekler de sağlıyoruz. ERZ Token ile Erzurumspor'un finansal anlamda token arzını 25 Ekim'de başlatıyoruz. Arz ve ön satım 10 günlük bir süreçten oluşacak. İlk olarak 250 milyon token ile başlıyoruz. Bunun sadece 100 milyon token'ı ilk arzda kullanılacak. İlk arzımızın kullanımı 0,25 kuruş olacak. Plakamızın 25 olması ve ilk alıcıların daha fazla fayda sağlamaları açısından bunu uygun gördük" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN