2 bin 200 proje arasında en iyisi

Yerli yapay zeka şirketi Cbot, dünyanın en prestijli yapay zeka ödülleri arasında yer alan AI Breakthrough Awards 2021’de “Eğitim için En İyi Yapay Zeka Çözümü” ödülüne layık görüldü.
05.07.2021 10:55 GÜNCELLEME : 05.07.2021 10:56

Yerli yapay zeka şirketi Cbot, dünyanın en prestijli yapay zeka ödülleri arasında yer alan AI Breakthrough Awards 2021'de "Eğitim için En İyi Yapay Zeka Çözümü" ödülüne layık görüldü. 2200 yapay zeka projesinin 13 farklı kategoride değerlendirildiği AI Breakthrough Awards 2021'de ödül sahipleri arasında Intel, Microsoft, IBM, Hypergiant, Celonis ve Verint gibi dünyanın önde gelen şirketleri yer alıyor. Cbot'un pandemi sürecinde uygulamaya aldığı chatbotlar İngiltere'nin prestijli ödül organizasyonu The CogX Awards'da ve önde gelen danışmanlık hizmetleri şirketi IDC tarafından düzenlenen IDC Future of Digital Innovations Awards'da da finale kalan projeler arasında yer alıyor.

Cbot Kurucusu ve CEO'su Mete Aktaş, "Cbot olarak dünyanın dört bir yanından çok değerli jüri üyelerinin yer aldığı ve birbirinden değerli projelerin yarıştığı bu organizasyonda ödüle layık görülmek bizim için büyük bir onur. Ödül aynı zamanda bizim Türk mühendislik gücümüzle geliştirdiğimiz teknolojimizin başarısının da önemli bir göstergesi. Küresel yapay zeka pazarından pek çok oyuncu ile birlikte yer aldığımız bu organizasyonda ödüle layık görülmek bizim küresel pazarın kritik oyuncuları arasında olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor. Yakın zamanda gerçekleştireceğimiz yurtdışı açılımlarımızda ödüllü projelerimiz bizim global arenada elde edeceğimiz başarılarda önemli referanslar olacak" dedi.

Küresel teknoloji inovasyonu ve liderliği için önde gelen bir pazar istihbaratı ve tanıtım platformu olan Tech Breakthrough'un bir parçası olan AI Breakthrough Awards programı; yapay zeka teknolojileri, hizmetleri, şirketleri ve ürünlerinin mükemmelliği onurlandırıyor. AI Breakthrough Awards; AI platformları, robotik, iş zekası, AI donanımı, NLP, vizyon, biyometri ve daha fazlasını içeren kategorilerde yapay zeka şirketlerinin ve ürünlerinin başarılarının kamuoyu tarafından tanınmasını sağlıyor.

BİZE ULAŞIN