Estonya üzerinden Avrupa Birliği’ne ticaret kapısı

İnternet üzerinden şirket kurma platformu Mükellef, Estonya operasyonunu hayata geçirdi. Girişimciler, Estonya üzerinden Avrupa Birliği ülkeleriyle ticaret yapabilecek.
09.12.2021 19:54 GÜNCELLEME : 10.12.2021 00:00

İnternet üzerinden şirket kurma platformu Mükellef, Estonya operasyonunu hayata geçirdi. Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, "Türkiye'de, Amerika'da ve İngiltere'de bireysel girişimcilere sunduğumuz desteği şimdi de Avrupa Birliği'nde ticaret yapmak isteyen girişimcilerimize Estonya üzerinden sunacağız" dedi.

Bireysel girişimcilerin şirket kurma ve sonrasında girişimlerinin ihtiyacı olan tüm finansal süreçleri yönetebildikleri bir online platform olan Mükellef, Estonya'da hizmet vermeye başladı. Mükellef, yurt dışında şirket kurmak isteyen girişimcilere online olarak hali hazırda ABD ve İngiltere'de hizmet verirken, Avrupa Birliği'nde rahatlıkla ticaret yapmak isteyen girişimciler için Estonya operasyonunu hayata geçirdi.

Avrupa Birliği'nde ticaret yapmak

Girişimcilerin Estonya'da sıfırdan bir işletme kurmalarını ve bütün yasal süreçlerde kolaylıkla sonuca ulaşmalarını sağlayan şirket, aynı zamanda doğrudan Avrupa Birliği ülkeleriyle kolay ticaret yapabilmelerinin kapılarını aralıyor. Mükellef'in 2021'de 4 ülkede hizmet vermeye başladıklarını ifade eden Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Okan Şafak, "Artık Estonya'da şirket kurarak Avrupa Birliği'nde ticaret yapma hayali olan girişimcilerimize de yardımcı olacağız. Estonya'da e-Vatandaşlık, online şirket kurulumu, sanal ofis, online banka hesap açılışı, muhasebe yönetimi, belge takibi gibi tüm süreçlerde girişimcilere uçtan uca bir çözüm sunacağız. Hedefimiz 2022 yılı sonuna kadar 8 ülkede 1.000 şirkete kurulum hizmeti vermek" dedi.

BİZE ULAŞIN