eğitimi başlattı

Kaspersky, tersine mühendislik alanında yeteneklerini geliştirmek isteyenler için çevrimiçi eğitim programı başlattı.
20.04.2021 15:46 GÜNCELLEME : 27.04.2021 11:40

, kötü amaçlı yazılım analizi ve yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmak için yeni bir çevrimiçi eğitim programı başlattı. Kötü amaçlı yazılım analiziyle ilgili temel bilgilere sahip uzmanları hedefleyen kendi kendine çalışma programı, hem bireylerin hem de ekiplerin Kaspersky Global Research & Analysis tarafından sağlanan en iyi uygulamaları takip ederek, uygulamalı tersine mühendislik becerilerinde evlerinin rahatlığında ustalaşmalarını sağlayacak.

Kurs, katılımcıların mevcut kötü amaçlı yazılım analizi bilgilerini pratik bir deneyime dönüştürmelerine olanak tanıyor. Bu, Kaspersky Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi kıdemli güvenlik araştırmacıları Denis Legezo ve Ivan Kwiatkowski'nin gözetiminde, en iyi uygulamalar çevresinde uygulamalı öğrenim yoluyla sağlanıyor. Küresel Araştırma Analizi Ekibi (GReAT), karmaşık tehditlere ve bunlara nasıl yanıt verileceğine odaklanan, uluslararası alanda tanınan bir siber güvenlik grubu olan kötü amaçlı yazılım araştırmacılarından ve tehdit avcılarından oluşuyor. Kurs, MontysThree, LuckyMouse ve Lazarus da dahil olmak üzere, eğitmenlerin kişisel olarak araştırdığı 10 gerçek APT vakasına dayanan 50'den fazla adım adım video ders içeriyor.

Katılımcılar, IDA Pro, Hex-Rays Decompiler, Hiew ve 010Editor gibi bir dizi araç kullanarak bu vakaları kapsamlı ve verimli bir şekilde analiz edebilecekleri 100 saatlik özel sanal laboratuvar süresi sayesinde pratik güvenlik becerilerinde uzmanlaşacaklar. Eğitimin hedefleri arasında programlama dilleri veya scriptler kullanılarak yazılmış örneklerin analizini gerçekleştirme becerisi, kötü amaçlı yazılımdaki gizlenmiş veya şifrelenmiş içeriğin işlenmesi ve birleştirme süreçlerine daha fazla aşinalık sağlamak yer alıyor.

BİZE ULAŞIN