Hepsiburada, Nasdaq'da işlem gören ilk Türk oluyor

Hepsiburada, dünya teknoloji devlerinin kote olduğu ABD’nin Nasdaq Borsası’nda halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.
23.06.2021 13:52 GÜNCELLEME : 23.06.2021 13:53

20 yılı aşkın süredir Türkiye'de ticaretin dijital dönüşümüne yön veren platformlardan biri olan Hepsiburada, dünya teknoloji devlerinin kote olduğu ABD'nin Nasdaq Borsası'nda halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.

Hepsiburada, 56,740,000 adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. Bu adımla birlikte Hepsiburada, NasdaqBorsası'na kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı. Nasdaqborsasında HEPS kısaltması ile işlem görmek üzere başvurduğunu duyuran Hepsiburada'nın ilk halka arz fiyatının hisse başına 11 ile 13 dolar arasında olması bekleniyor.

Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman, Sachs & Co. LLC, Hepsiburada halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar olarak görev yaparken, BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de alt aracı kurumlar olarak hizmet verecek. Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Hepsiburada Nasdaq Borsası'nda işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye tarihinde bir "ilk"e imza atacak.

BİZE ULAŞIN