Kasım ayında Medianova platformlarını 45 milyon kişi kullandı

Geçen ay gerçekleşen Black Friday ve Kasım kampanyalarının ardından, Türkiye'nin lider CDN sağlayıcısı Medianova, platformundaki rakamları paylaştı.
07.12.2023 11:22 GÜNCELLEME : 07.12.2023 11:37

REKLAM/ Türkiye'nin en büyük 30 e-ticaret sitesinden 15 tanesine altyapı hizmeti sağlayan Medianova, Black Friday 2023'ün yoğun trafiği sırasında da, müşterilere hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik konularında benzersiz bir çözüm sundu.

CDN platformundaki işlem sayısı bir önceki aya göre yaklaşık 2 kat artarak ön plana çıkarken, geçen yılın aynı dönemine göre ise 4 katı aşan bir büyüme kaydedildi. Günde 30 milyarın üzerinde isteği başarıyla karşılayan Medianova, İmaj Optimizasyonu platformunda ise saniyede 500 bin resmin işlenmesini sağladı. Kasım ayında Medianova platformlarını Türkiye'den 45 milyonun üzerinde tekil kişi kullandı.

WAF, DDoS koruma gibi güvenlik servisleri sunan Aksela platformu ise kasım ayı içerisinde 150 milyondan fazla siber güvenlik ataklarını başarıyla kesti. Aksela platformu bu anlamda geçen yıl aynı döneme göre %220 artış kaydetti.

Öte yandan Türk E-ticaret platformlarının Azerbaycan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde de hızlı ve güvenli çalışmasını sağlayan Medianova 20 milyon e-ihracat işleminin de altyapısını sağladı. Ortadoğu'da yapmış olduğu büyük altyapı yatırım sayesinde Türk teknoloji ekosisteminin en büyük bulut tedarikçisi olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkanı Hakan Çevikoğlu Türkiye'de e-ticaret sektörünün 2023'te 1,8 trilyon lira civarında bir hacme ulaşmasını hedeflerken, kasım ayında kaydedilen etkileyici ivme, Türk teknoloji şirketlerinin Türkiye ve Yurtdışı pazarında beraber çalıştıklarında ne kadar büyük işlere imza atacaklarının göstergesi olmakta.

Medianova Kurucu ve CEO'su Serkan Sevim "Geçtiğimiz ayın başarıları, iş ortaklarımızın büyüme potansiyelini ortaya koyuyor. Müşterilerimize sunduğumuz güvenli, hızlı ve ölçeklenebilir çözümlerle, Türkiye'nin dijital altyapı sahnesinde liderlik yapmaya devam ediyoruz. Yine dünyanın en büyük sosyal medya şirketleri ve video platformlarına güvenli CDN altyapı hizmeti sağlayan ve bu başarıda emeği geçen tüm Medianova ekibine ve iş ortağı operatörlerimize teşekkür ederim. 2024 yılında her sene olduğu gibi, ekibimize, global altyapımıza ve güvenlik hizmetlerimize yatırımlara devam edeceğiz. Bu anlamda Dubai'de açmış olduğumuz Security Operation Center (SOC) servisimiz ile yeni yıla hızlı bir giriş yapıyoruz" dedi.

Medianova hakkında:

2005 yılında İstanbul'da kurulan Medianova, global anlamda CDN, Aksela, Bulut Depolama, WAF güvenlik, DDoS koruma güvenlik ve streaming çözümleri sunmaktadır. 5 farklı global patenti ile bulut bilişim hizmetlerinde fark yaratan Medianova, 2018, 2019, 2020 ve 2021'de global raporlama şirketi Gartner'ın teknoloji trend raporlarında yer alma başarısını göstermiştir. Medianova, bağımsız ölçümlere göre EMEA bölgesinde "en hızlı" olan CDN platformu ile birçok global şirkete altyapı hizmeti sağlamaktadır. Kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ve %80 oranında ihracatını sağladığı içerik dağıtım ağı ile dünyada 50 üzerinde noktadan hizmet veren Medianova her gün milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir.

BİZE ULAŞIN