AB'ye açılmak isteyen girişimciye destek

Türk girişimciler tarafından Almanya’da kurulan Identify, Avrupa’ya açılmak isteyen Türk fintech girişimcilerine regülasyon danışmanlık hizmeti verecek.
11.05.2021 14:42 GÜNCELLEME : 11.05.2021 14:44

Türk girişimciler tarafından Almanya'da kurulan Identify, Avrupa'ya açılmak isteyen Türk fintech girişimcilerine regülasyon danışmanlık hizmeti verecek. Startups.watch verilerine göre 441 fintech girişimi bulunan Türkiye'de ekosistem hızla büyürken bu alandaki tecrübesini yurtdışına taşımak isteyen fintechlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Kurduğu bir girişimi yurtdışına taşımak isteyen veya yurtdışında fintech ekosistemine dahil olmak isteyen girişimcilerin en çok dikkat etmesi gereken hususların başında ise regülasyonlar geliyor. Yakın zamanda Almanya'daki regülasyon teknolojileri ve fintech deneyimini Türkiye'ye taşıyan Identify, Türkiye ofisi aracılığıyla Türk girişim ekosisteminin Avrupa'ya açılması için kritik bir adım atarak fintechlere Avrupa Birliği regülasyonları çerçevesinde danışmanlık hizmeti verecek. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen girişimler info@identify.com.tr adresine mail atarak danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek.

Ali Haydar Ünsal

"Tecrübemizi Türk fintech girişimleri için kullanacağız"

Çağın ilerisinde teknolojiler geliştiren birçok girişimin Avrupa'ya açılma hayallerinin regülasyonlar nedeniyle törpülendiğini ifade eden Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal, "Identify Türkiye olarak Almanya'da Avrupa Birliği regülasyonları kapsamında edindiğimiz tecrübeyi Türkiye fintech ekosisteminin global arenada güçlü şekilde yer alması için kullanmak istiyoruz. Bu kapsamda hayata geçireceğimiz projenin ülkemizin teknoloji ihracatını katlayacağına ve fintech alanında lider ülkeler arasında yer almasını sağlayacağına inanıyoruz. Ekibimizin regtech alanındaki yetkinliği ve girişimcilik ekosistemindeki deneyimli kurucularımızın ödeme sistemleri ve B2B sektör tecrübeleri başlattığımız bu değerli projenin başarıya ulaşmasında kritik bir rol oynayacak. Fintech girişimlerimizin başvurularını heyecanla bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN