Bulut altı İHA'lar görücüye çıktı

Coşkunöz Savunma ve Havacılık bünyesinde yer alan Uavera’nın bulut altı İHA’ları, Eskişehir Endüstri Fuarı'nda görücüye çıktı.
10.06.2021 12:02 GÜNCELLEME : 10.06.2021 12:02

Coşkunöz Savunma ve Havacılık bünyesinde yer alan Uavera'nın bulut altı İHA'ları, Eskişehir Endüstri Fuarı'nda görücüye çıktı. 12 Haziran tarihine kadar devam edecek Eskişehir Endüstri Fuarı, savunma ve havacılık sektöründen birçok firmayı ağırlıyor. Coşkunöz Holding şirketlerinden Coşkunöz Savunma ve Havacılık ile holdingin insansız hava araçları ve bunlara ait teknolojileri üreten şirketi Uavera, güçlü ve geniş bir ürün portföyüyle Eskişehir Endüstri Fuarı'na katılım sağladı. Coşkunöz Savunma ve Havacılık, havacılık ve uzay alanında sabit ve döner kanatlı platformlar için gövde montajı, yapısal parça üretimi, kabin içi bitmiş ürün üretimi ve montajı konularında yeteneklerini ziyaretçilere aktarıyor.

Milli İHA'lara yoğun ilgi

Tamamen milli bir İHA üreticisi ve hizmet sağlayıcısı olan Uavera, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş ürün yelpazesi ile fuarda yerini aldı. Uavera'nın Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan bulut altı küçük sınıf sabit kanat İHA'ları ve yüksek irtifa ve hızlara ulaşabilen hedef platform İHA'ları fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. AR-GE, tasarım ve prototipleri Uavera tarafından geliştirilen, seri üretimleri Eskişehir'deki üretim tesislerinde CSH kalitesiyle yapılan Çağatay CGT50 İHA Sistemi Eskişehir'de ilk kez sergileniyor. Bulut altı İHA sınıfında yer alan Çağatay İHA, 6 saate kadar havada kalabiliyor ve şu an için 150 kilometreye kadar iletişim menziline sahip. Stantta ayrıca bir diğer Uavera markası olan Cengaver İHA sistemleri, Uavera mühendislerince geliştirilen Uçuş Kontrol Sistemleri ve Simülasyon sistemleri de sergilenecek.

BİZE ULAŞIN